RD15M1000Z
Mfr.Part #
RD15M1000Z
Manufacturer
Positronic
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
D-Sub Connector Assemblies
Current Rating (Amps) :
7.5A
Spread Spectrum Bandwidth :
Backset Spacing :
Termination :
Crimp
Base Product Number :
511DCB
Programmable Type :
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Product Status :
Active
Available Frequency Range :
170 MHz ~ 250 MHz
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Color :
Green
Series :
Si511
Contact Finish :
Gold
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
HCSL
Connector Type :
Plug, Male Pins
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Contact Type :
Signal
Ratings :
Dielectric Material :
Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Current - Supply (Disable) (Max) :
18 mA
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Wire Gauge :
20-24 AWG
Current - Supply (Max) :
44mA
Package :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Contact Material :
COPPER ALLOY
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Connector Style :
D-Sub
Number of Positions :
15
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Enable/Disable
Voltage Rating :
300V
Contact Form :
Machined
Number of Rows :
2
Type :
XO (Standard)
Contact Finish Thickness :
Flash
Datasheets
RD15M1000Z
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1000Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Output:HCSL, Package / Case:6-SMD, No Lead, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Type:XO (Standard), RD15M1000Z pinout, RD15M1000Z datasheet PDF, RD15M1000Z amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic RD15M1000Z ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M1000Z
RD15M1000Z Overview
RD15M1000Z Features
Si511 series
RD15M1000Z Applications
There are a lot of Positronic
RD15M1000Z D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP