RD15M00WEC
Mfr.Part #
RD15M00WEC
Manufacturer
Positronic
Package / Case
1.6 mm x 1.2 mm
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 15POS
Stock
98
In Stock :
98
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Brand :
CTS Electronic Components
Product Type :
Crystals
Length :
1.6 mm
Load Capacitance :
18 pF
Subcategory :
Crystals
Frequency :
32 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
ESR :
200 Ohms
CTS
Tolerance :
30 PPM
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Frequency Stability :
50 PPM
Width :
1.2 mm
Package / Case :
1.6 mm x 1.2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Series :
416
RoHS :
Details
Product Category :
Packaging :
Reel
Datasheets
RD15M00WEC
Introducing D-Sub, D-Shaped Connector Housings Positronic RD15M00WEC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1.6 mm x 1.2 mm, RD15M00WEC pinout, RD15M00WEC datasheet PDF, RD15M00WEC amp .Beyond D-Sub, D-Shaped Connector Housings Positronic RD15M00WEC ,we also offer 2335889-1, 0834249014, L777-RR-E-09-P, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic RD15M00WEC
416 Series
RD15M00WEC Overview
In order to package the product, a Reel case is used.It belongs to the 416 Series of products.In the packaging with the 1.6 mm x 1.2 mm, there is a device enclosed in the package.
RD15M00WEC Features
416 series
RD15M00WEC Applications
There are a lot of Amphenol
RD15M00WEC D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS