RCWE2512R510JKEA
Mfr.Part #
RCWE2512R510JKEA
Description
RES 0.51 OHM 5% 2W 2512
10 Weeks
Additional Feature :
Anti-Sulfur
Series :
RCWE
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
1.01V
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Resistance :
510mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Power Dissipation :
2W
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
711.2μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm