RCWE1206R680JKEA
Mfr.Part #
RCWE1206R680JKEA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 0.68 OHM 5% 1/2W 1206
711.2μm
Length :
3.0988mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
680mOhms
Width :
1.6002mm
Military Standard :
Not
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RCWE1206R680JKEA
Vishay / Dale RCWE1206R680JKEA
RCWE Series, Thick Film, 680mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C