RCWE1020R732FKEA
Mfr.Part #
RCWE1020R732FKEA
Description
RES 0.732 OHM 2W 2010 WIDE
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Resistance :
732mOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Case Code (Imperial) :
Width :
5.0038mm
Max Power Dissipation :
2W
Length :
2.4892mm
Datasheets
RCWE1020R732FKEA
Vishay / Dale RCWE1020R732FKEA
RCWE Series, Thick Film, 732mOhms, 2W, ±1%, -55°C~155°C