RCWE1020R330FKEA
Mfr.Part #
RCWE1020R330FKEA
Description
RES 0.33 OHM 2W 2010 WIDE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
2.4892mm
Resistance :
330mOhms
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
RCWE1020R330FKEA
Vishay / Dale RCWE1020R330FKEA
RCWE Series, Thick Film, 330mOhms, 2W, ±1%, -55°C~155°C