RCV25127M50FKEGAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCV25127M50FKEGAT
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RCV2512-AT 100 7M5 1% E67 E3
Stock
105
In Stock :
105
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Supplier Device Package :
2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Subcategory :
Resistors
Series :
RCV-AT e3
Power (Watts) :
1W
Voltage Rating :
3 kV
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Composition :
Thick Film
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Qualification :
AEC-Q200
Application :
Automotive Grade
Vishay
Width :
3.15 mm
Failure Rate :
Packaging :
MouseReel
Length :
6.3 mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1 W
Technology :
Thick Film
Product :
Thick Film Resistors General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Product Status :
Active
Tolerance :
±1%
Brand :
Vishay / Draloric
Product Type :
Thick Film Resistors
RoHS :
Details
Resistance :
7.5 MOhms
Height :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Features :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Datasheets
RCV25127M50FKEGAT
Vishay / Dale RCV25127M50FKEGAT
RCV-AT e3 Series, Thick Film, 7.5 MOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C