RCS1608J152CS
Mfr.Part #
RCS1608J152CS
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.5kOhms
Datasheets
RCS1608J152CS
RCS Series, Thick Film, 1.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C