RCS1608F4992CS
Mfr.Part #
RCS1608F4992CS
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
49.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
RCS1608F4992CS
RCS Series, Thick Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C