RCS120649K9FKEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCS120649K9FKEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RCS1206 100 49K9 1% ET1 E3
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
49.9kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
RCS e3
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Composition :
Thick Film
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Datasheets
RCS120649K9FKEA
Vishay / Dale RCS120649K9FKEA
RCS e3 Series, Thick Film, 49.9kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C