RCS120613K0FKEA
Mfr.Part #
RCS120613K0FKEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RCS1206 100 13K 1% ET1 E3
Manufacturer :
Vishay / Dale
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Series :
RCS e3
Resistance :
13 kOhms
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Datasheets
RCS120613K0FKEA
Vishay / Dale RCS120613K0FKEA
RCS e3 Series, Thick Film, 13 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C