RCS1005J122CS
Mfr.Part #
RCS1005J122CS
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.2kOhms
Datasheets
RCS1005J122CS
RCS Series, Thick Film, 1.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C