RCS1005F8873CS
Mfr.Part #
RCS1005F8873CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 887K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
887kOhms
Series :
RCS
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
RCS1005F8873CS
RCS Series, Thick Film, 887kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C