RCS080531R6FKEA
Mfr.Part #
RCS080531R6FKEA
Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/2W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Width :
1.2446mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
31.6Ohms
Length :
2.0066mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RCS080531R6FKEA
Vishay / Dale RCS080531R6FKEA
RCS e3 Series, Thick Film, 31.6Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C