RCS080525R5FKEA
Mfr.Part #
RCS080525R5FKEA
Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/2W 0805
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
25.5Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RCS080525R5FKEA
Vishay / Dale RCS080525R5FKEA
RCS e3 Series, Thick Film, 25.5Ohm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C