RCS0603J9R1CS
Mfr.Part #
RCS0603J9R1CS
Description
RES 9.1 OHM 5% 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
9.1Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.25mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RCS0603J9R1CS
Samsung Electro-Mechanics RCS0603J9R1CS
RCS Series, Thick Film, 9.1Ohms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C