RCS0603J6R8CS
Mfr.Part #
RCS0603J6R8CS
Description
RES 6.8 OHM 5% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.25mm
Resistance :
6.8Ohms
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RCS0603J6R8CS
Samsung Electro-Mechanics RCS0603J6R8CS
RCS Series, Thick Film, 6.8Ohms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C