RCS0603J332CS
Mfr.Part #
RCS0603J332CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Series :
RCS
Height Seated (Max) :
0.010 0.25mm
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Resistance :
3.3kOhms
Datasheets
RCS0603J332CS
Samsung Electro-Mechanics RCS0603J332CS
RCS Series, Thick Film, 3.3kOhms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C