RCS0603J224CS
Mfr.Part #
RCS0603J224CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 220K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Series :
RCS
Tolerance :
±5%
Resistance :
220kOhms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Height Seated (Max) :
0.010 0.25mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
26 Weeks
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Datasheets
RCS0603J224CS
Samsung Electro-Mechanics RCS0603J224CS
RCS Series, Thick Film, 220kOhms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C