RCP2512W820RGWB
Mfr.Part #
RCP2512W820RGWB
Description
RES SMD 820 OHM 2% 3.5W 2512
Max Power Dissipation :
22W
Length :
6.35mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
3.5W
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Resistance :
820Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.1496mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RCP2512W820RGWB
Vishay / Dale RCP2512W820RGWB
RCP Series, Thick Film, 820Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C