RCP2512W680RGTP
Mfr.Part #
RCP2512W680RGTP
Description
RES SMD 680 OHM 2% 3.5W 2512
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Published :
Power (Watts) :
3.5W
Max Power Dissipation :
22W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
680Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Length :
6.35mm
Tolerance :
±2%
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RCP2512W680RGTP
Vishay / Dale RCP2512W680RGTP
RCP Series, Thick Film, 680Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C