RCP2512W620RGS2
Mfr.Part #
RCP2512W620RGS2
Description
RES SMD 620 OHM 2% 3.5W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Max Power Dissipation :
22W
Resistance :
620Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
3.5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Width :
3.1496mm
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
RCP2512W620RGS2
Vishay / Dale RCP2512W620RGS2
RCP Series, Thick Film, 620Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C