RCP2512W39R0GS2
Mfr.Part #
RCP2512W39R0GS2
Description
RES SMD 39 OHM 2% 3.5W 2512
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
22W
Published :
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Power (Watts) :
3.5W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
3.1496mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Length :
6.35mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
39Ohms
Datasheets
RCP2512W39R0GS2
Vishay / Dale RCP2512W39R0GS2
RCP Series, Thick Film, 39Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C