RCP2512W33R0GED
Mfr.Part #
RCP2512W33R0GED
Description
RES SMD 33 OHM 2% 3.5W 2512
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
22W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
3.1496mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
3.5W
Resistance :
33Ohms
Datasheets
RCP2512W33R0GED
Vishay / Dale RCP2512W33R0GED
RCP Series, Thick Film, 33Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C