RCP2512W330RGS3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCP2512W330RGS3
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 330 OHM 2% 3.5W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
3.5W
Resistance :
330Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Composition :
Thick Film
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Height :
635μm
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Series :
RCP
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
22W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Tolerance :
±2%
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.1496mm
Datasheets
RCP2512W330RGS3
Vishay / Dale RCP2512W330RGS3
RCP Series, Thick Film, 330Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C