RCP2512W300RGS2
Mfr.Part #
RCP2512W300RGS2
Description
RES SMD 300 OHM 2% 3.5W 2512
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
3.1496mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
22W
Resistance :
300Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3.5W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
6.35mm
Datasheets
RCP2512W300RGS2
Vishay / Dale RCP2512W300RGS2
RCP Series, Thick Film, 300Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C