RCP2512W27R0JWB
Mfr.Part #
RCP2512W27R0JWB
Description
RES SMD 27 OHM 5% 3.5W 2512
Max Power Dissipation :
22W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
27Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
3.5W
Length :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
3.1496mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Published :
Datasheets
RCP2512W27R0JWB
Vishay / Dale RCP2512W27R0JWB
RCP Series, Thick Film, 27Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C