RCP2512W18R0GWB
Mfr.Part #
RCP2512W18R0GWB
Description
RES SMD 18 OHM 2% 3.5W 2512
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
3.5W
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
22W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Width :
3.1496mm
Resistance :
18Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Datasheets
RCP2512W18R0GWB
Vishay / Dale RCP2512W18R0GWB
RCP Series, Thick Film, 18Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C