RCP2512W13R0JED
Mfr.Part #
RCP2512W13R0JED
Description
RES SMD 13 OHM 5% 3.5W 2512
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
22W
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Power (Watts) :
3.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
13Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Width :
3.1496mm
Datasheets
RCP2512W13R0JED
Vishay / Dale RCP2512W13R0JED
RCP Series, Thick Film, 13Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C