RCP2512W10R0GWB
Mfr.Part #
RCP2512W10R0GWB
Description
RES SMD 10 OHM 2% 3.5W 2512
Packaging :
Tray
Length :
6.35mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Width :
3.1496mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
3.5W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
22W
Supplier Device Package :
Resistance :
10Ohms
Datasheets
RCP2512W10R0GWB
Vishay / Dale RCP2512W10R0GWB
RCP Series, Thick Film, 10Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C