RCP2512B91R0GS2
Mfr.Part #
RCP2512B91R0GS2
Description
RES SMD 91 OHM 2% 3.5W 2512
Length :
6.35mm
Width :
3.1496mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
91Ohms
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
22W
Power (Watts) :
3.5W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RCP2512B91R0GS2
Vishay / Dale RCP2512B91R0GS2
RCP Series, Thick Film, 91Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C