RCP2512B820RJEC
Mfr.Part #
RCP2512B820RJEC
Description
RES SMD 820 OHM 5% 3.5W 2512
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.1496mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
3.5W
Max Power Dissipation :
22W
Resistance :
820Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Datasheets
RCP2512B820RJEC
Vishay / Dale RCP2512B820RJEC
RCP Series, Thick Film, 820Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C