RCP2512B750RJWB
Mfr.Part #
RCP2512B750RJWB
Description
RES SMD 750 OHM 5% 3.5W 2512
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
22W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
3.5W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
6.35mm
Resistance :
750Ohms
Packaging :
Tray
Width :
3.1496mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
RCP2512B750RJWB
Vishay / Dale RCP2512B750RJWB
RCP Series, Thick Film, 750Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C