RCP2512B750RJS6
Mfr.Part #
RCP2512B750RJS6
Description
RES SMD 750 OHM 5% 3.5W 2512
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Width :
3.1496mm
Length :
6.35mm
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
750Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
22W
Power (Watts) :
3.5W
Datasheets
RCP2512B750RJS6
Vishay / Dale RCP2512B750RJS6
RCP Series, Thick Film, 750Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C