RCP2512B680RGTP
Mfr.Part #
RCP2512B680RGTP
Description
RES SMD 680 OHM 2% 3.5W 2512
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.1496mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
22W
Power (Watts) :
3.5W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Length :
6.35mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
680Ohms
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Datasheets
RCP2512B680RGTP
Vishay / Dale RCP2512B680RGTP
RCP Series, Thick Film, 680Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C