RCP2512B510RGET
Mfr.Part #
RCP2512B510RGET
Description
RES SMD 510 OHM 2% 3.5W 2512
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
22W
Power (Watts) :
3.5W
Length :
6.35mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
510Ohms
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Packaging :
Tray
Width :
3.1496mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RCP2512B510RGET
Vishay / Dale RCP2512B510RGET
RCP Series, Thick Film, 510Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C