RCP2512B47R0GS6
Mfr.Part #
RCP2512B47R0GS6
Description
RES SMD 47 OHM 2% 3.5W 2512
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±2%
Length :
6.35mm
Published :
Resistance :
47Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
22W
Power (Watts) :
3.5W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RCP2512B47R0GS6
Vishay / Dale RCP2512B47R0GS6
RCP Series, Thick Film, 47Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C