RCP2512B430RGTP
Mfr.Part #
RCP2512B430RGTP
Description
RES SMD 430 OHM 2% 3.5W 2512
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Resistance :
430Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
3.5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
22W
Published :
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RCP2512B430RGTP
Vishay / Dale RCP2512B430RGTP
RCP Series, Thick Film, 430Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C