RCP2512B39R0JEA
Mfr.Part #
RCP2512B39R0JEA
Description
RES SMD 39 OHM 5% 3.5W 2512
Resistance :
39Ohms
Max Power Dissipation :
22W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Width :
3.1496mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
6.35mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
3.5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RCP2512B39R0JEA
Vishay / Dale RCP2512B39R0JEA
RCP Series, Thick Film, 39Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C