RCP2512B330RJWB
Mfr.Part #
RCP2512B330RJWB
Description
RES SMD 330 OHM 5% 3.5W 2512
Width :
3.1496mm
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
3.5W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Power Dissipation :
22W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
330Ohms
Datasheets
RCP2512B330RJWB
Vishay / Dale RCP2512B330RJWB
RCP Series, Thick Film, 330Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C