RCP2512B30R0GED
Mfr.Part #
RCP2512B30R0GED
Description
RES SMD 30 OHM 2% 3.5W 2512
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Length :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
30Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
3.1496mm
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
3.5W
Max Power Dissipation :
22W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Datasheets
RCP2512B30R0GED
Vishay / Dale RCP2512B30R0GED
RCP Series, Thick Film, 30Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C