RCP2512B300RGWB
Mfr.Part #
RCP2512B300RGWB
Description
RES SMD 300 OHM 2% 3.5W 2512
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Length :
6.35mm
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
22W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
Resistance :
300Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
3.5W
Tolerance :
±2%
Datasheets
RCP2512B300RGWB
Vishay / Dale RCP2512B300RGWB
RCP Series, Thick Film, 300Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C