RCP2512B220RGTP
Mfr.Part #
RCP2512B220RGTP
Description
RES SMD 220 OHM 2% 3.5W 2512
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
3.5W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Resistance :
220Ohms
Max Power Dissipation :
22W
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
RCP2512B220RGTP
Vishay / Dale RCP2512B220RGTP
RCP Series, Thick Film, 220Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C