RCP2512B220RGEC
Mfr.Part #
RCP2512B220RGEC
Description
RES SMD 220 OHM 2% 3.5W 2512
Max Power Dissipation :
22W
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
220Ohms
Published :
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
3.1496mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
3.5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RCP2512B220RGEC
Vishay / Dale RCP2512B220RGEC
RCP Series, Thick Film, 220Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C