RCP2512B200RJWB
Mfr.Part #
RCP2512B200RJWB
Description
RES SMD 200 OHM 5% 3.5W 2512
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Width :
3.1496mm
Power (Watts) :
3.5W
Max Power Dissipation :
22W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
200Ohms
Datasheets
RCP2512B200RJWB
Vishay / Dale RCP2512B200RJWB
RCP Series, Thick Film, 200Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C