RCP2512B200RJED
Mfr.Part #
RCP2512B200RJED
Description
RES SMD 200 OHM 5% 3.5W 2512
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Resistance :
200Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3.5W
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Width :
3.1496mm
Max Power Dissipation :
22W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Length :
6.35mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RCP2512B200RJED
Vishay / Dale RCP2512B200RJED
RCP Series, Thick Film, 200Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C