RCP2512B1K50JWB
Mfr.Part #
RCP2512B1K50JWB
Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 3.5W 2512
Length :
6.35mm
Resistance :
1.5kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
22W
Width :
3.1496mm
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Power (Watts) :
3.5W
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Datasheets
RCP2512B1K50JWB
Vishay / Dale RCP2512B1K50JWB
RCP Series, Thick Film, 1.5kOhms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C