RCP2512B1K30GEC
Mfr.Part #
RCP2512B1K30GEC
Description
RES SMD 1.3K OHM 2% 3.5W 2512
Power (Watts) :
3.5W
Max Power Dissipation :
22W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
1.3kOhms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
6.35mm
Width :
3.1496mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
RCP2512B1K30GEC
Vishay / Dale RCP2512B1K30GEC
RCP Series, Thick Film, 1.3kOhms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C