RCP2512B15R0JWB
Mfr.Part #
RCP2512B15R0JWB
Description
RES SMD 15 OHM 5% 3.5W 2512
Packaging :
Tray
Width :
3.1496mm
Max Power Dissipation :
22W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Length :
6.35mm
Resistance :
15Ohms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3.5W
Datasheets
RCP2512B15R0JWB
Vishay / Dale RCP2512B15R0JWB
RCP Series, Thick Film, 15Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C