RCP2512B130RGWB
Mfr.Part #
RCP2512B130RGWB
Description
RES SMD 130 OHM 2% 3.5W 2512
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
22W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Packaging :
Tray
Tolerance :
±2%
Length :
6.35mm
Resistance :
130Ohms
Power (Watts) :
3.5W
Datasheets
RCP2512B130RGWB
Vishay / Dale RCP2512B130RGWB
RCP Series, Thick Film, 130Ohms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C